FOXNORD GROUP © 2017  | PRYWATNOŚĆ   |   REGULAMIN

Fabryka Tektury "Nowa Ziemia"

Ekologia

Poza produkcją tektury na terenie majątku znajdował się również zajazd, pokoje gościnne, stacja pomp wody pitnej dla miasta Złotoryi, mała elektrownia wodna, gospodarstwo rolne i lasy. Oprócz tego, na terenie zajazdu był ogród piwny, a w nim ptaszarnia z kilkudziesięcioma ptakami, klatki z małpami i szopami, basen dla krokodyla oraz klatka dla niedźwiedzia. W latach II Wojny Światowej, pomiędzy 1940–1945 rokiem, cała produkcja przeznaczona była na utrzymanie armii. Produkowano tu między innymi uszczelki do silników lotniczych. Od 1945 roku w fabryce produkowane są głównie tektury lite stosowane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. meblarstwie, tapicerstwie oraz introligatorstwie.

 

Fabryka Tektury Nowa Ziemia Sp. z o.o. wdrożyła w procesie produkcji tektury litej procedury Forest Stewardship Cuncil ® uzyskując ceryfikat poświadczający produkcję zgodną z zasadami poszanowania zasobów leśnych.

Historia

Bazując na ponad 100 letniej tradycji w produkcji tektur litych, firma zmodernizowała istniejące linie produkcyjne oraz technologię wytwarzania tektury rozbudowując infrastrukturę produkcyjną o nowoczesną suszarnię. Dbając o środowisko naturalne oraz wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, zakład otrzymał również certyfikat Forest Stewardship Council ® w zakresie produkcji ekologicznych tektur litych.

 

Historia Fabryki Tektury w Nowej Ziemi sięga końca XIX w. Budynki Fabryk Tektury powstały w 1896 roku, a od 1917 do 1945 roku zakład należał do rodziny Gretshel. W tym okresie na terenie majątku w Nowej Ziemi mieszkało ok. 40 rodzin.

Nowa Ziemia

Prowadzimy szereg projektów mających na celu minimalizację wpływu naszych działań biznesowych na środowisko naturalne. Jednym z  tych projektów, obecnie realizowanych, jest budowa elektrowni wodnej.

Fabryka tektury

Fabryka Tektury Nowa Ziemia Sp. z o.o.

Nowa Ziemia 3

59-540 Świerzawa

tel.: 076 858 07 87

  • Nowa Ziemia
  • Nowa Ziemia